21 May 2015

XIV. Dünya Kır Sosyolojisi Kongresi’nde (IRSA XIV World Congress of Rural Sociology) Türkiye Çalışmaları Oturum Serisi Duyurusu

XIV. Dünya Kır Sosyolojisi Kongresi’nde düzenlenecek Türkiye Çalışmaları Oturum Serisi hakkındaki duyuruyu ilgili araştırmacıların dikkatinden kaçmaması için paylaşıyoruz.

 

XIV. Dünya Kır Sosyolojisi Kongresi’nde (IRSA XIV World Congress of Rural Sociology) Türkiye Çalışmaları Oturum Serisi Duyurusu

Seeking the Big Picture within the Small: The Impacts of Food System Restructuring and Natural Resource Policies in Turkey (Session 65)

Kanada’nın Toronto kentinde 10-14 Ağustos 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan XIV. Dünya Kır Sosyolojisi Kongresi’nde Türkiye odaklı bir oturum serisi/çalışma atölyesi gerçekleştirelecek. Bu atölyenin iki hedefi, Türkiye’de son dönem kırsal dönüşüm hakkında sosyal araştırmalar yapan akademisyenler arasında bir paylaşım ortamı sağlamak ve ileriye yönelik Türkiye odaklı ortak çalışmalara bir zemin sağlamak.

Oturum başlıklarını, kır sosyolojisinin başlıca konuları ve Türkiye gündeminin kesişiminde belirledik. Bu başlıklar gıda ve tarım sistemleri, üretim ilişkileri ve emek alanlarındaki dönüşüm, borçluluk, kır-kent ve emek göçü, ulusal ve uluslararası gıda ve tarım siyasetleri, çiftçi ve tüketici hareketleri, ve son olarak enerji-doğal kaynak siyasetleri ve toplumsal-yerel tepkiler ve hareketler konuları altında toplandı.

Bu amaçlar doğrultusunda, güncel çalışmalarınızı bu oturum serisinde paylaşabilirsiniz. Kongre hakkında ayrıntılı bilgi kongre sitesinden temin edilebilir (http://www.ryerson.ca/arts/irsacongress2016/index.html). Katılımcıların 15 Mayıs ve 1 Kasım 2015 tarihleri arasında http://www.ryerson.ca/arts/irsacongress2016/call-for-submissions/paper-submission.html adresindeki formu doldurarak bildiri özetlerini program komitesine sunmaları gerekiyor. Seeking the Big Picture within the Small: The Impacts of Food System Restructuring and Natural Resource Policies in Turkey adlı çalışma atölyemizin kongre kodu (IRSA_65). Kongrenin sunum dili İngilizce olcağı için bildiri özetlerinin de İngilizce olması gerekiyor.

 

Oturum düzenleyenler ve iletişim:

Mustafa KOÇ,

Professor of Sociology,

Ryerson University

Email: mkoc@ryerson.ca

 

Yetkin BORLU,

Postdoctoral Research Associate

Pennsylvania State University

Email: yborlu@psu.edu